ALIVAR MVSEVM

IDEA

Wiodąca koncepcja, która nadal inspiruje i motywuje ALIVAR powstała w 1984 roku. Początki sięgają jednak lat ’60, kiedy kreatywne dzieła mistrzów designu można było zobaczyć tylko w muzeach i specjalistycznych publikacjach. Tradycja designu realizowała się m.in. w pracach „Werkbund” i w rzemiośle artystycznym stowarzyszeń, takich jak angielski „Arts and Crafts”, które pracowały w kierunku stworzenia jednolitej mieszanki przemysłu i rzemiosła artystycznego. Opierały się one na formalnej i funkcjonalnej koncepcji stworzenia umeblowania i przedmiotów użytku codziennego.

Uwaga poświęcona poszerzaniu horyzontów naszych czasów i poszukiwaniu artystów, którzy najlepiej oddadzą współczesne gusta doprowadziła do rozwoju ogromnej kolekcji odtwarzającej „klasykę” wśród mebli, z dziełami znanych projektantów i architektów, takich jak Mies Van der Rohe, Charles Eames, Marcel Breuer, Le Corbusier, E. Saarinen, C. R. Mackintosh, J. Hoffmann, G. T. Rietvield i E. Gray.

Działania te doprowadziły do powstania katalogu ALIVAR, zawierającego odniesienia do bibliografii oraz szczegółów dotyczące pochodzenia i motywacji twórczej artystów, tworząc całą serię mebli z najwyższej półki, które wznoszą się ponad kaprysy mody i tymczasowe trendy. O sile produktu stanowi jego ponadczasowa elegancja, uzyskana poprzez połączenie historii z drobiazgową starannością wykonania, będąc wiernym zarówno w zakresie materiałów jaki formy.

ALIVAR Musem jest najbogatszą i najbardziej spójną kolekcją nowoczesnych klasyków mebli dedykowanych wielkim mistrzom, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana przez jedną firmę i zyskała powszechnie uznanie na arenie międzynarodowej, jak i na rynku lokalnym.