RADY STYLISTY

Moc faktur

Casa 2 - Mangiare tanti
Przestrzenne zabiegi oddziałujące na zmysły.
Zestawianie intensywnie oddziałujących przestrzennie form może zostać wykreowane w każdym pomieszczeniu. Światłocieniowe efekty wykreowane za pomocą prostych środków zmieniają charakter wnętrza.

Uzyskiwanie głębi jest zabiegiem, który dobrze prezentuje się np. na niezagospodarowanej ścianie, a jeżeli towarzyszy temu różnorodność materiałów w podobnym odcieniu, wnętrze staje się swoistą rzeźbą .

Klasyka vs. Nowoczesność

MERIDIANI SHOWROOM MILAN
Razem czy osobno?
Współistnienie elementów klasycznych zestawione z nowoczesnymi formami sof oraz wykończenia wnętrza jest chętnie wykorzystywane w aranżacjach przestrzeni prywatnych oraz publicznych. Przedstawiony przykład z showroomu marki MERIDIANI w Mediolanie jest stylizacją doskonale wpisującą się w trend innowacyjno-historyczny.

Nie należy obawiać się połączeń różnych stylów. Ważnym aspektem jest jednak wybranie spajającego elementu, który będzie stanowił rodzaj porozumienia przeszłości i współczesności.

Druga strona lustra

37-tuyo-884
Najlepszy sposób na powiększenie wnętrza.
Nawet z najmniejszego wnętrza uda się wykreować zaskakującej wielkości przestrzeń bez usuwania ścian. Optyczne powiększenie o kilka metrów kwadratowych uzyskamy dzięki wkomponowaniu lustra w docelowe pomieszczenie. Najlepsze efekty dają wielkoformatowe arkusze, natomiast rodzaj ramy należy dobrać odpowiednio do charakteru miejsca.

Nie tylko rozświetlimy pomieszczenie, ale również odbijemy piękne przedmioty, które zachwycą ponownie zwielokrotnioną ilością.

Mieszaj i łącz!

ghost (10)
Ile wzorów można zastosować we wnętrzu?
Nieograniczoną ilość pod warunkiem posiadania wspólnego mianownika, którym może być kolor lub wielkość grafiki.

Konsekwencja w zestawianiu wzorów polega na łączeniu pasujących do siebie choć w jednym aspekcie produktów. Przykład daje Gervasoni, którego stylizacja zawiera różnorodne motywy. Co najważniejsze w tym wnętrzu tło pozostaje nietknięte, jest delikatną ramą dla wzorzystego pierwszego planu.

Jedna ikona?

1060
Co może zmienić jeden przedmiot?
Do stworzenia wyjątkowego wnętrza nie potrzeba wielu sprzętów. Czasami jeden projekt definiuje całą aranżację.

Tak jest w przypadku ikon designu, które swym pięknem, jakością, materiałami, ale przede wszystkim historią dają odzwierciedlanie epoki, w której powstały. Są to najczęściej projekty przełomowe, które na stałe wpisały się w kanon światowego designu.

Fotel Lounge projektu Charles'a i Lily Eames oraz lampa Foscarini Twiggy zaprojektowana przez Marca Sadlera zaprezentowane na zdjęciu oddają charakter wnętrza i definiują jego funkcję jednoznacznie. Kwintesencja

Skandynawskie powroty

SCAN
Pora na północ.
Mniej lub bardziej w każdym sezonie wpływy stylu skandynawskiego są zawsze widoczne.

Na tegorocznych targach w Mediolanie większość włoskich kontraktowych marek zaproponowała swoim klientom nawiązania do motywów północnoeuropejskich. Najlepszym przykładem jest firma Pedrali wprowadzając kolekcję Malmö, która od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ale styl skandynawski to nie tylko meble i dodatki, ale również odpowiednia kolorystyka, której najważniejszym zadaniem jest wprowadzenie do wnętrza ciepła, optymizmu, lekkości przez użycie budzących pozytywne skojarzenia barw takich jak ecru, krem, rozbielone odcienie standardowych kolorów.

CZARNO NA BIAŁYM

20130308-GERVASONI-TOUR-2013
Kontrast we wnętrzach.
Odważne zestawienia kolorystyczne można zastosować w wersji radykalnej, czyli bazując tylko na dwu kontrastowych barwach lub złagodzonej kilkoma odcieniami, tak aby wytworzyć gradację kolorów.

Pojawiające się od kilku sezonów rozwiązania wykończeń mebli pozwalają na stworzenie kontrastu w skali mikro. Popularnością cieszą się obszycia i bordiury stanowiące obrys wizualny produktu przez zastosowanie koloru przeciwstawnego do całej tapicerki. Jest to rozwiązanie tym lepsze, iż większość firm oferuje wymienne pokrycia, co daje jeszcze większe możliwości aranżacji.